Aktualności - Stary Sącz

Czy w tym roku podnośniki koszowe wyjadą na ulice do prac zimowych?

30.12.2019
0 0 0 0
Stary Sącz

Mamy początek stycznia, a za oknami nadal brak śniegu. Czy pamiętasz kiedy ostatni raz mieliśmy w Polsce taką prawdziwą, mroźną, skrzypiącą pod butami zimę z białym śniegiem? Klimat bardzo się zmienia, temperatura się podnosi i natura wariuje - a my możemy zobaczyć śnieg jedynie w górach czy w telewizji. Firmy, które oferują wynajem podnośników koszowych, kiedyś zimową porą nie narzekały na brak zleceń, ponieważ podnośniki koszowe wykorzystywane były do wielu zimowych prac. Jak będzie w tym roku?


Podnośniki koszowe - zimowe zastosowanie


Podnośnik koszowy przez cały rok może być wykorzystywany nie tylko w branży budowlanej. Zastosowanie podnośników koszowych przez cały rok to chociażby montaż i modernizacja oświetlenia na wysokościach. przycinanie drzew i krzewów, usuwanie połamanych gałęzi i konarów, wyklejanie billboardów reklamowych czy prace modernizacyjne.


Podnośnik koszowy zimową porą wykorzysywany jest również do prac, które są obowiązkiem każdego zarządcy budynków. Otóż każda osoba odpowiedzialna za budynki, czy to mieszkalne czy przemysłowe, musi zadbać o usuwanie nagromadzonego śniegu na dachach oraz o usuwanie sopli lodu, które mogą stanowić poważne zagrożenie. Jeżeli zarządcy budynków nie dbają o wywiązywanie się z takich obowiązków, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi, ponieważ straż miejska bardzo mocno zwraca uwagę na tego typu obowiązki zwłaszcza, gdy zima naprawdę daje w kość.


Wykorzystując podnośniki koszowe do usuwania śniegu nagromadzonego na dachach czy do strącania lodowych sopli, pracownik wykonujący to zadanie może czuć się dużo pewniej i bezpieczniej. Prace realizowane z poziomu kosza podnośnika koszowego przebiegają dużo sprawniej i bezpieczniej, a także (nie ukrywajmy) wygodniej i szybciej.


Nowoczesne podnośniki koszowe https://www.podnosimy.pl/wynajem-podnosnikow/


Wynajem podnośników koszowych


Istnieje naprawdę wiele firm, które specjalizują się w udostępnianiu podnośników koszowych swoim klientom. W każdym większym mieście można znaleźć co najmniej kilka firm, które oferują usługi podnośnikowe i posiadają w swojej flocie maszyn podnośniki z koszem osobowym na teleskopowym ramieniu. Wybór podnośników koszowych jest naprawdę bardzo szeroki - poszczególne modele różnią się między sobą udźwigiem czy zasięgiem ramienia.


Warto zauważyć, że jeśli chodzi o cenę wynajmu podnośników koszowych to na jej wysokość wpływ na kilka ważnych aspektów, takich jak chociażby wielkość podnośnika koszowego czy lokalizacja realizowanych usług. Więcej informacji dotyczących zagadnienia pt. cennik wynajmu podnośników - na stronie https://www.podnosimy.pl/news/cennik-wynajem-podnosnikow-koszowych/


Zimową porą, gdy śnieg i sople lodu naprawdę dopisują, zainteresowanie usługami firm od dźwigów i podnośników jest naprawdę ogromne. Niektóre firmy mają nawet stałe umowy podpisane ze swoimi klientami, którzy chętnie sięgają po pomoc w postaci podnośnika koszowego, dzięki któremu można usunąć śnieg i sople naprawdę sprawnie. W sezonach bezśniegowych, firmy od podnośników koszowych realizują inne usługi z wykorzystaniem podnośnika. Jednak prace związane z usuwaniem śniegu i sopli są typowymi pracami dla podnośników koszowych w zimie. Gdy zimowa aura nie dopisuje - pracy jest mniej, ale za to można wykonywać inne zlecenia, choć trzeba się liczyć z ich mniejszą ilością.


W Warszawie aktualnie nie mamy ani grama śniegu, o sople lodowe też bardzo trudno. Firmy, które w Warszawie realizują wynajem podnośników koszowych, wynajmują swoje pojazdy do innego rodzaju usług. Póki co - nie zapowiada się, by sytuacja pogodowa miała się zmienić. Można więc powiedzieć, że póki co, w obecnym sezonie zimowym, usuwanie śniegu i sopli lodowych musi jeszcze trochę poczekać.


Źródło: https://www.podnosimy.pl


Autor: Silesian