Aktualności - Wieliczka

Mietniowiacy w Moskwie

14.07.2011
0 0 0 8
Wieliczka

Zespół Regionalny Pieśni i Tańca „MIETNIOWIACY“ od 4-11 lipca br. na zaproszenie zaprzyjaźnionego Zespołu „ROSJANKA z MOSKWY“ w ramach wymiany kulturalnej miedzy Domem Kultury „RUBLEWO“ a Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce gościł na koncertach w Moskwie.

Mietniowiacy wraz z Zespołem „Rosjanka z Moskwy“ dali pięć koncertów. Wszystkie spotkały się z ciepłym przyjęciem i dużym uznaniem. Szczególne owacje otrzymali za wykonanie przez oba zespoły polskiego poloneza zaczynającego każdy z koncertów. Również mazur oraz pieśni rosyjskie wykonane przez Mietniowiaków wzbudziły entuzjazm wśród publiczności.
Planowany od pół roku wyjazd do Moskwy był inspiracją dla kierownika zespołu Marii Idzi, aby przygotować nowy program który wzbogacił dotychczasowy repertuar o tańce narodowe. Marzenie to mogło być zrealizowane dzięki wsparciu Małopolskiego Banku Spółdzielczego w Wieliczce, który ufundował 10 kompletów strojów do tańców narodowych.
Polski zespól został przyjęty przez stronę rosyjską bardzo gościnnie. Gospodarze przygotowali wiele atrakcji, m. in.: zwiedzanie Kremla, autokarową wycieczkę po Moskwie oraz oprowadzenie po stolicy Rosji w czasie rejsu statkiem po rzece.
Goszczący przedstawiciele władz Moskwy na przyjęciu pożegnalnym zaproponowali Dyrektorowi Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce oraz Kierownikowi Zespołu Mietniowiacy dalszą współpracę w dziedzinie wymiany kulturalnej pomiędzy naszymi krajami. Możemy zatem liczyć, że nie był to ostatni wyjazd Mietniowiaków do Moskwy oraz, że zespół rosyjski ponownie zagości na ziemi wielickiej.


Źródło: www.wieliczka.eu

Zdjęcia