Aktualności - Stary Sącz

Rząd przyspiesza prace nad obniżką PIT-u

10.07.2019
0 0 0 0
Stary Sącz

Rząd przyspiesza prace nad obniżką PIT-u z 18 do 17 proc. Na reformie mają skorzystać 24 mln Polaków. W przyszłym tygodniu projekt trafi na posiedzenie Rady Ministrów.


Najpierw nie z obniżki, a z likwidacji podatku PIT, mogli cieszyć się ci wszyscy, którzy jeszcze nie ukończyli 26. roku życia. Teraz przyszedł i czas na zdecydowanie większą grupę podatników. Rząd nie obniży podatku PIT do zera, ale o jeden punkt procentowy. Z 18 do 17 proc. Prace już trwają. Projekt w tej sprawie został wpisany do prac programowych rządu.– Rząd zajmie się obniżeniem PIT-u z 18 na 17 proc., czyli o 6 proc., o 1 punkt proc. To taka najbardziej zauważalna powszechna obniżka podatku PIT dla 24 mln Polaków. Zajmiemy się tym za tydzień – mówił Mateusz Morawiecki.Projekt ma przynieść wzrost wynagrodzeń, na co przełoży się również ponad dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodów dla pracowników. Z obniżki PIT-u skorzystają ci wszyscy, których dochody nie przekraczają ponad 85 tys. zł. Tutaj dalej obowiązywać będzie stawka 32-procentowa.


Ekonomiści szacują, że Polacy odczują reformę w swoich portfelach. To kilkadziesiąt złotych więcej w kieszeni obywatela w skali miesiąca i kilkaset w ciągu roku.


TV Trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 10


Autor: mj